Egyelőre nem jelezte Oroszország, hogy rubelben kérné a Magyarországra szállított gáz árát
Pedig Vlagyimir Putyin a barátságtalan országoktól rubelben kéri a fűtés bérét.
Pedig Vlagyimir Putyin a barátságtalan országoktól rubelben kéri a fűtés bérét.
Az összes kárt illetően egyelőre még csak becslések vannak, pontos számot a hatóságok csak a harcok lezárulta után fognak tudni mondani.
Az amerikai elnök az orosz néphez is szólt, azt mondta, őket nem tartja ellenségnek.
Vlagyimir Putyin tűrt volna egy Petr Porosenko vezette Ukrajnát, de Volodimir Zelenszkij Ukrajnája tűrhetetlen lett számára. Az alapvetően szegény Oroszország nyersanyagokban roppant gazdag, és az orosz államkapitalizmus a globális gazdaság szerves részeként tette a dolgát, amiért cserébe a „Nyugat” elnézte, hogy kisebb-nagyobb csínyeket követtek el az orosz titkosszolgálatok. Ám egy európai véres háborút már nem tolerált. Vélemény.
Délután már volt három robbanás, a hírek szerint az oroszok akkor egy ipari parkot támadtak.
Az amerikai elnök ukrán menekülteket látogatott meg Lengyelországban.
Jakov Rezancev altábornagy állítólag arról beszélt az offenzíva negyedik napján, hogy néhány órán belül véget ér majd a háború.
Ljubov Nepop az interjúban odaszúrt a kormánynak is.
A Csernobil melletti várost szombaton vették be az orosz csapatok, azonban a város lakói tüntetéssel próbáltak ellenállni.
A mentőt egy bíboros viszi a nyugat-ukrajnai városba.
Az orosz-ukrán háború kirobbanása óta a Nyugat több hullámban rótt ki személyes szankciókat szupergazdag orosz üzletemberekre, azt remélve, hogy ők majd nyomást gyakorolnak Vlagyimir Putyinra, és a békekötésre kapacitálják az orosz elnököt. Hogy ezek a személyre szabott korlátozások mennyire képesek arra, hogy megsürgessék a háború végét, arról megoszlanak a vélemények - több oligarcha már évekkel ezelőtt feketelistás lett a Krím 2014-es annektálására válaszul, de ez Putyin külpolitikáját, mint látható, nem térítette el. A szankcionálás attól még jócskán folytatódhat, mindenütt megvannak a listák a következő, potenciális nevekkel - mi most összeszedtünk bő tucatot azok közül, akiket már satuba fogott az USA, az EU vagy Nagy-Britannia.
Dmitro Kuleba Lengyelországban találkozott Antony Blinken amerikai külügyminiszterrel.
Az Egyesült Államok elnöke Varsóban egyeztetett Andrzej Duda lengyel elnökkel.
A volt orosz elnök szerint Oroszországnak joga van olyan ellenfél ellen is bevetni atomarzenálját, aki nem rendelkezik hasonló elrettentő erővel.
A várost az 1986-os katasztrófa után építették a Csernobilból evakuált személyzetnek.
Kazettás lőszert és vákuumbombát is bevetett már az orosz hadsereg Ukrajnában. A nemzetközi egyezmények egyértelműen tiltják az ilyen fegyverek alkalmazását, de a jelek szerint ez a támadókat nem érdekli. Az oroszok előhúztak egy vadonatúj rakétát is, bár kétséges, hogy bármit változtatna a helyzeten.
Sajtóértesülések szerint régi típusú orosz tengeri akna lebegett a vízben.
Sajtóinformációk szerint az Egyesült Államok nem nézi ölbe tett kézzel, hogy az oroszok atomfegyverrel fenyegetik a nyugati államokat, ha azok úgy döntenének, hogy Oroszország ellen vonulnak.